НАЈНОВИ МЕТЕО ИНФОРМАЦИИ: ОД ЗАПАД ДОАЃААТ НОВИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и кон крајот на денот и во вечерните часови во западните предели ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од […]Read More

КАВАДАРЦИ НИЗ СТАРИ ФОТОГРАФИИ

Првиот автобус во Кавадарци кој возел на релација Кавадарци – Скопје. Возач на автобусот е Ѓоре Грозданов, седи на браникот на автобусот, а горе е носачот на багажот Петруш Заев, или познат кај кавадарчани како Петруш Мајмунот. Извор : Petre KamchevskiRead More

Најновите информации за Коронавирусот

Во последните 24 часа се направени 2.865 тестирања, а регистрирани се 627 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 218 -Битола 66 -Куманово 54 -Прилеп 31 -Охрид 22 -Струмица 21 -Тетово 20 -Велес 19 -Штип 18 -Кавадарци 16 -Гостивар и Кичево по 15 -Кочани 13 -Гевгелија 12 -Свети Николе и Берово по 9 -Струга 8 -Дебар […]Read More

Нови 7.400 гортекс униформи за припадниците на Армијата

Нови 7.400 гортекс униформи за припадниците на Армијата. „Во ситуација кога сами си ги решавате проблемите и сојузниците подобро ќе ви помогнат. Обезбедивме нови униформи и чизми за Армијата, завршена е јавната набавка за втора униформа за секој припадник, ја комплетираме свечената униформа и обезбедивме, за прв пат, спортска опрема за секој припадник на Армијата. […]Read More

КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и услови за ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и од северозападен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 18 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со услови за повремен […]Read More