БАЛКАНСКИ МЕДАЛИ

 БАЛКАНСКИ МЕДАЛИ
БАЛКАНСКИ МЕДАЛИ
🥇 Косовската џудока Дистриа Красниќи го освои златниот медал во категоријата женски-48 килограми на Олимпијадата во Токио во саботата, победувајќи јапонскиот ривал Фуна Тонаки во финалето.
🥈 Дамир Микец на Србија ѝ го донесе првиот медал на овогодинешните Олимписки игри во дисциплината 10 метри воздушен пиштол со вкупно 237.9 кола во финалето.
🥈 Романката Ана Мариа Попеску го освои сребрениот медал во Мечување – Женски Ép ée поединец, по загубата од 11-10 година од Кина Сан Јивен.
🥉 Српската таеквондо Тијана Богдановиќ освои бронзен медал во конкуренција до 49 килограми. Тијана ја совлада Јапонката Мија Јамада.
🥉 Словенецот Тадеј Погачар грабна бронза во машката роуд трка Велосипедизам, шест дена по победата над жолтото на Тур де Франс
Можно е да е слика од 1 лице и внатреМожно е да е слика од 1 лице и стоење
Можно е да е слика од 1 лице, стоење и внатре
Можно е да е слика од 1 лицеМожно е да е слика од 1 лице и стоење

Related post