СПОРТ

СПОРТ

Веспрем го освои унгарскиот куп, Манасков даде два гола

Веспрем го освои Купот на Унгарија, откако во финалето го совлада ПИК Сегед со 28-26. Македонското лево крило Дејан Манасков